Objevujte s námi výhody silikonu v kuchyni

Silikon je velmi populární materiál, který má uplatnění v širokém spektru výroby a pro své jedinečné vlastnosti se stal také pomocníkem v kuchyni. Přestože jsou silikonové formy na pečení na trhu teprve několik let, získaly si pro své užitné vlastnosti již mnoho příznivců. Vyrábí se z něj různé druhy forem na pečení, vály a válečky na těsto, stěrky, mašlovačky, různé druhy náčiní, zapékací mísy, podložky, chňapky, pokličky a mnohé další výrobky.
 

Silikon je ideální materiál pro kuchyňské účely, protože všeobecně patří ke zdravotně nezávadným materiálům. Silikonové formy se vyrábí v mnoha barvách, stejně tak i celý sortiment. Jedná se pouze o vzhled výrobků, nelze říci, že by některá barva byla lepší či horší.
 
Formy vynikají nízkou hmotností a tudíž snadnou manipulací, jsou elastické, nepřilnavé – bábovku nebo jiný výrobek snadno vyklopíte, což u jiných druhů forem není vždy pravidlem a výsledný efekt nemusí dopadnout podle vašich představ.
 
Formy nemusíte vymazávat, naopak to není vhodné, protože se na silikonu mohou vysrážet kapky oleje a na pečivu udělají mastné skvrny.
 
Silikon vám usnadní práci v kuchyni, ušetří čas a pro jeho přednosti si ho jistě oblíbíte a stane sekaždodenním pomocníkem ve vaší kuchyni.


Výhody silikonu oproti tradičním materiálům:
 
- je velmi dobře skladný
- dá se skládat a rolovat, vždy se vrátí do původního tvaru
- neváže chutě ani pachy pokrmů
- má antiadhézní vlastnosti, které se opotřebením nesnižují,
- snadno se udržuje,
- je vhodný do myčky na nádobí,
- lze ho používat také do mikrovlnné trouby,
- je odolný vysokým i nízkým teplotám od - 40°C do + 230°C.
- jsou úsporné, neboť se díky dobré tepelné vodivosti sníží čas pečení
- jsou lehké, díky čemuž se s nimi snadno manipuluje

V nabídce BANQUET najdete ucelenou kolekcí silikonových výrobků, a to nejen na pečení. Výrobky dodáváme v elegantním bílém a červeném provedení a zakoupit je mohou naši zákazníci v široké síti našich obchodních partnerů nebo ve firemním internetovém obchodě VETROSHOP.CZ .