Novinky, aktuality

03. 03. 2010

Keramické nože BioCeramix - k dostání od druhé poloviny března 2010

Bílá nebo černá? To je otázka, kterou si bude pokládat každý zákazník, který si bude chtít zakoupit keramické nože společnosti VETRO-PLUS a.s. V článku z 15.10.2009 jsme Vás informovali o nabídce keramických nožů Acura s bílým ostřím, které představují moderní způsob krájení a přípravy kuchyňských surovin a pokrmů. Od druhé poloviny března 2010 rozšířily naši nabídku keramické nože BioCeramix, které se na rozdíl od řady nožů Acura vyznačují černým "metalickým" ostřím. Bude se tak jednat o další výrobky, které společně s keramickými noži Acura a keramickými pánvemi a hrnci BioCeramix představují výrobky pro zdravou přípravu jídel a vaření.


Keramické nože BioCeramix s černým ostřím se vyznačují stejnými vlastnostmi jako keramické nože Acura s ostřím bílým. Je proto jen na Vás, pro jakou barvu se rozhodnete.

 

Záruka na oba typy nožů - 3 roky

 


Keramické nože jsou dodávány ve velikostech:

BioCeramix

28,5 cm / 27,8 cm

23 cm / 19 cm

škrabka 14 cm              

Acura

27,5 cm / 23 cm

19 cm / 16,5 cm

                 škrabka 14 cm

 


Výhody keramických nožů oproti výrobkům z klasické oceli:

K čemu se keramické nože nehodí a na co si dát při jejich používání pozor:

Extrémní odolnost a dlouhá životnost čepele. Nemusí se brousit měsíce a roky každodenního používání. Naprostá odolnost proti skvrnám a rezivění. Keramická čepel do sebe nepropustí žádnou z kyselin, které se vyskytují v potravinách. Vitamíny obsažené v ovoci a zelenině se díky keramickému ostří z potravin neztrácí. Snadno se čistí. Maso, zelenina či ovoce se při krájení nelepí na nůž. Snadná manipulace díky ergonomické rukojeti. Nízká hmotnost a perfektně vyvážené těžiště poskytnou opravdové potěšení při práci.       Materiál ostří "oxid zirkoničitý" je velmi odolný, ze své podstaty však není elastický. Keramické nože se proto nehodí k vykosťování, sekání a dalším "hrubším" činnostem. Nelze je použít ke krájení tvrdých potravin, jako jsou maso a masné výrobky s kostí, tvrdé pečivo, ořechy a jiné ovoce s peckou atd. Keramické nože se rovněž nehodí ke shrnování nakrájených potravin ostrou hranou nože a k páčení, které mohou způsobit poškození ostří nebo k odlomení špičky. Keramické nože je vhodné ukládat samostatně, mimo dosah jiných ocelových nožů a příborů.

 


Keramické nože Acura a BioCeramix doplňují také dva typy stojanů na nože - k dispozici opět v druhé polovině března 2010