Porcelánové jídelní sady, prcelánové talíře, misky z porcelánu

17. 07. 2012

Porcelánové nádobí, výrobky z porcelánu

Naše firma nabízí velmi širokou kolekci výrobků z kvalitního porcelánu určených ke stolování - porcelánové jídelní sady, kusové talíře, porcelánové misky a mísy, šálky, hrnkyostatní výrobky z porcelánu.

Porcelánové výrobky se nabízejí v mnoha tvarech a odstínech. K dispozici jsou jak jednobarevné kolekce, velmi oblíbené v gastroprovozech, stejně tak i škála dekorovaných výrobků, které jsou denně používány prakticky v každé domácnosti.

  

Porcelán je druh keramické hmoty, která se vyrábí pálením kaolínu, křemene a živce. Charakteristické vlastnosti získává porcelán zejména díky kaolínu, což je čistá a kvalitní surovina, která se vyznačuje maximální pevností, transparentností a bělostí. Z výchozí hmoty se různými technikami vytvaruje výrobek do požadovaného tvaru a formy. Následně se výrobek vypaluje při vysokých teplotách. Nejdříve na 900 st. C a následně se vypaluje glazura při teplotě až 1400 st. C, čímž získává finální výrobek nejen pevnost v tlaku, ale také vysokou odolnost proti nárazu. Tyto vlastnosti využijete nejen u porcelánového talíře.

 

Porcelán je dnes, stejně jako byl i v minulosti, oblíbený pro své fyzikální a užitné vlastnosti, jen nabízen v mnoha tvarech a barevných odstínech. A zejména prakticky neomezené možnosti dekorování předurčuje porcelán k tomu, že bude i nadále velmi oblíbeným i budoucnosti.


Výhody porcelánových výrobků:

  • vysoká mechanická odolnost
  • nižší nasákavost hmoty proti klasické keramice
  • použití v mikrovlnné troubě
  • použití v myčce
  • odolnost proti teplotním šokům
  • porcelán odpovídá přísným hygienickým normám
  • široké, prakticky neomezené možnosti dekorace
                                                

 


 

Porcelánové výrobky, stejně tak i veškeré vybavení domu naleznete v široké síti našich obchodních partnerů nebo zakoupíte přímo v našem internetovém obchodě Vetroshop.cz.

Aktuální katalog "Domácí potřeby" žádejte na obchodním oddělení firmy VETRO-PLUS a.s. - e-mail: info@vetroplus.cz.